SON DAKİKA

61Medya Trabzon Haberleri Trabzondan Haberler Trabzonspor Haberleri

TİKA kursiyerlerinin ürünleri Taşkent’te sergilendi

Bu haber 19 Mart 2018 - 12:04 'de eklendi ve 4.028 views kez görüntülendi.
TİKA kursiyerlerinin ürünleri Taşkent’te sergilendi

TİKA tarafından düzenlenen uygulamalı eğitim kurslarına katılanların hazırladığı ürünlerin yer aldığı sergi, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te açıldı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı’nın (TİKA) düzenlediği uygulamalı eğitim kurslarına katılanların hazırladığı ürünlerin yer aldığı sergi, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te açıldı.

TİKA kursiyerlerinin ürünleri Taşkent'te sergilendi

TİKA’nın farklı ülkelerde uyguladığı Meslek Edindirme ve İstihdam Programı (MESİP) kapsamında, Taşkent Kamu İnşaat Koleji’ndeki kaynakçılık, Taşkent Devlet Politeknik Üniversitesi Lisesi’ndeki 3D tasarım, Şarkşinaslık Enstitüsündeki kitap ciltleme ve Özbekistan Devlet Sanat ve Medeniyet Enstitüsündeki ebru sanatı eğitimi kursiyerlerinin ürün ve eserlerinin yer aldığı sergi, Taşkent’teki Şark Minyatür Sanatı Müzesi’nde düzenlenen törenle açıldı.

TİKA kursiyerlerinin ürünleri Taşkent'te sergilendi

Sergiye, Özbek vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Serginin açılış törenine, TİKA Başkan Yardımcısı Mehmet Süreyya Er, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen ve TİKA Taşkent Program Koordinatörü Ali İhsan Çağlar ile Türk eğitmenler ve çok sayıda davetli katıldı.

TİKA kursiyerlerinin ürünleri Taşkent'te sergilendi

Davetliler, sergilenen metal ürünleri, ebru sanatı eserleri ile 3D tasarım örneklerini inceledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA