h
61Medya Trabzon Haberleri Trabzondan Haberler Trabzonspor Haberleri

FlyMedi Sağlık Turizm Trendlerini Açıkladı

FlyMedi Sağlık Turizm Trendlerini Açıkladı
Bu haber 12 Kasım 2019 - 11:38 'de eklendi ve 1.074 views kez görüntülendi.

Dünyanın yeni yerlerini keşfetmek herkes tarafından popüler hale geldi. İş hayatından bunalmış ve kısıtlı izni olan çalışanlar, 10 günlük yaz tatilinden en iyi şekilde yararlanmanın yeni yollarını düşünür oldular. Sadece turizm amaçlı seyahat etmek son yıllarda değişkenlik gösterdi ve bu sebeple günümüzde sağlık turizm, sahil kesimlerine gitmek veya akrabaları ziyaret etmek kadar revaçta olan bir turizm şekline dönüştü.

 

Biz FlyMedi olarak sağlık turizmi pazaryeri modelinde Türkiye’nin ilk örneklerinden biri olmayı başardık. Amsterdam ve İstanbul’da bulunan ofislerimiz ile hastalarımıza en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Flymedi olarak uluslararası akreditasyonlara sahip hastanelerle işbirliğinde olup, misyonumuz yabancı hastaların konuyla ilgili bilgi edinmelerini ve tedavi fiyatlarını karşılaştırmalarını kolaylaştırarak hastaların bilinçli bir karara varmalarına yardımcı olmaktır. Asıl olarak bizler; hastalara seyahat planlarını, tıbbi randevularını ve tüm rezervasyonlarını kapsamlı bir tıbbi tur paketi halinde sunuyoruz.

 

Peki, medikal turizmin faydaları nelerdir? İki grupta incelersek:

 

Hastaların Bakış Açısı:

 • Daha az maliyet
 • Daha yüksek kalite
 • Tedaviye anında erişim
 • Seyahat imkanı
 • En son teknolojinin kullanımı

Kurum Bakış Açısı:

 • Akredite edilmiş kurumların sağlık teknolojileriyle büyütülmesi.
 • Daha düşük maliyetle yeni pazarlara hizmet verme.

 

Şu anda Türkiye, sağlık turizm sektöründe dünya sıralamasında 7. sırada yer almaktadır. Dahası, istatistiklerle medikal amaçlı Türkiye’ye gelen turistlerin çoğunlukla geldiği ülkeler: İngiltere, Almanya, Romanya, Irak, İspanya ve Rusya. Türkiye İstatistik Kurumu’nun analiz ettiği verilere göre ise Türkiye, 2013-2017 yılları arasında medikal turizmden 4,4 milyar dolar gelir elde etmiştir.

Paylaşılan resmi rakamlar ve istatistiklere göre, 2023 yılında Türkiye’nin 2.000.000 yabancı hastayı tedavi edeceğini göstermektedir.

 

 

2008’de 75.000 hasta Türkiye’yi ziyaret etmiştir. O zamandan 10 yıl sonraya bakarsak, Daily Sabah’ın bildirdiği rakamlar ile bu sayı 10 katına çıkmıştır. Sağlık ve Turizm Derneği’ne göre 2019 yılında Türkiyeyi 420.000 yabancı hasta saç ekimi tedavisi için ziyaret ediyor. Bu veriler ışığında İngiltere’nin On: Yorkshire Dergisi’nin Türkiye’yi “Saç ekimi turizminde yeni sıcak nokta” olarak tanımlamasına şaşırmamak gerekli.

 

Flymedi olarak her yıl binlerce hastaya ihtiyaçları doğrultusunda hizmet veriyoruz. En çok tercih edilen tedaviler saç ekimi ve estetik ameliyat uygulamaları olurken kadınların çoğunun Liposuction (yağ aldırma) için başvurduğunu söyleyebiliriz.

 

FlyMedi istatistikleri İngiliz hastaların, özellikle Nisan ve Aralık aylarında tüp mide(zayıflama) ve meme küçültme ameliyatları için çoğunlukla Türkiye’yi ziyaret ettiklerini göstermektedir.

 

Arap erkek hastalar genellikle saç ve sakal ekimi için başvururken, Arap kadın hastalar ise çoğunlukla Şubat ve Haziran aylarında Brezilya tipi popo kaldırma ameliyatı için başvurmaktadırlar. Almanlar diş ve zayıflama tedavilerini tercih ederken, Hollanda’dan gelen hastalar yoğunlukla Aralık ve Ocak aylarında, LASIK göz tedavisi ve diz protezi tercih etmektedir.

 

Kıbrıs’ın Tüp bebek tedavisi için en fazla tercih edilen ülke olmasının nedeni cinsiyet seçimine izin veren dünya üzerindeki tek ülke olmasıdır.

 

İspanya ve Fransa pazarı, Türkiye’de saç ekiminde parlayan yıldızları olduğunu söyleyebiliriz zira bu pazarların son zamanlarda Türkiye ziyaretinde oldukça ciddi bir büyüme yaşanıyor. THY nin uçak seferlerini de ciddi oranda artırması pazarın büyümesini etkileyen faktörlerden.

 

Çoğu hasta sağlık turizmi için İstanbul’u ziyaret ederken, Ruslar ve Rumenler meme büyütme operasyonları için Temmuz ve Ağustos aylarında Antalya’yı tercih etmektedirler.

 

Fiyat Karşılaştırması

 

Hastaların çoğu aşağıdaki tedaviler için Türkiye’yi ziyaret etmektedir:

 1. Saç Ekimi: Türkiye’de ücreti 1.300-1.900 € arasında iken İngiltere’de 4.500-8.000 £ arasındadır.
 2. Burun Estetiği: Türkiye’de ücreti 2.100-3.500 € arasında iken ABD’de 8.500-12.000 $ arasındadır.
 3. Liposuction: Türkiye’de ücreti 1.700-3.800 € arasında iken İngiltere’de 6.700-16.000 £ arasındadır.
 4. LASIK Göz Ameliyatı: Türkiye’de ücreti 1.100-1.900 € iken Hollanda’da 2.800-4.500 € arasındadır.
 5. Meme İmplantı: Türkiye’de ücreti 2.300-3.400 € iken Romanya’da 5.200-7.800 € arasındadır.
 6. Diş İmplantı (Diş Başına): Türkiye’de ücreti 450-800 € iken Almanya’da 1.600-2.800 € arasındadır.

 

Kısacası sağlık turizmi, küresel pazar payının belirli bir bölümüne hakim olmakla birlikte istikrarlı bir şekilde de büyümektedir. Türkiye; sağlık kalitesi, erişilebilirlik ve teknoloji anlamında başarılı reformlar gerçekleştirmiş ve bu kapsamda gelişmeye devam etmektedir. Türkiye’ye sağlık imkanı için gelen turistlerin sayısı, yıllık olarak önemli bir artış göstermekte ve bu alanlarda elde edilen başarı, Türkiye’yi medikal turizm endüstrisinde dünya çapında tanınan bir güç merkezi haline getirmektedir.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER