SON DAKİKA

61Medya Trabzon Haberleri Trabzondan Haberler Trabzonspor Haberleri

Doğal gazın ardından bir müjde daha! Bu şehre piyango vurdu

Doğal gazın ardından bir müjde daha! Bu şehre piyango vurdu
Bu haber 11 Ocak 2021 - 19:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Sosyal Medya'da Paylaş

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Karadeniz açıklarında bulunan doğalgazın Filyos Limanı’ndan karaya çıkarılması için yapılacak çalışmalarda 2 bin kişinin istihdam edileceğini söyledi.

Filyos Endüstri Bölgesi’nde ise 12 bin kişinin istihdam edilmesinin planlandığını ifade eden Vali Tutulmaz, “Buna sera, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve diğer OSB’ler eklendiğinde orada 20 bin kişinin üzerinde bir çalışan olacak” dedi.

Zonguldak Valiliği tarafından Polisevi’nde 2020 Yılı Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Vali Tutulmaz, kentin öne çıkan projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Vali Tutulmaz, Çaycuma ilçesine bağlı Filyos beldesinde liman ve endüstri bölgelerinden oluşan projelerdeki son gelişmeleri anlattı.

Filyos Projesi’nin bölgenin kalkınması adına çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Tutulmaz, “İlimiz geleceği açısından önemli projelerden bir tanesi Filyos Vadi Projesi.

Burası birkaç projenin birlikte olduğu bir proje. Liman, endüstri bölgesi, serbest ticaret bölgesi, lojistik bölgesi, onun arkasında OSB, sera OSB, aslında Filyos vadisini Devrek ilçesine kadar götüren alanda bir çalışma. Önümüzdeki yüzyılda bu bölgenin yılı olarak görebiliriz. Bunlar kısa vadede sanayinin üretimin, ülkemizin gelişmesinin önemli merkezlerinden biri olacak” dedi.


Sosyal Medya'da Paylaş
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER