SON DAKİKA

61Medya Trabzon Haberleri Trabzondan Haberler Trabzonspor Haberleri

Bir Günde Olsa Engelleri Aştılar

Bir Günde Olsa Engelleri Aştılar
Bu haber 06 Aralık 2018 - 13:55 'de eklendi ve 1.113 views kez görüntülendi.

“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” dolayısıyla ilçemizdeki öğrenim gören engelli öğrencilerimiz velileri, Özel Eğitim öğretmenleri, Özel eğitim rehberleri Özel Eğitim şöforlarıyla birlikte adreslerinden alınarak Trabzon’un en büyük alış veriş merkezlerinden olan Forum AVM’ deki eğlence dünyasında gönüllerince eğlendiler.

Sonra beraberce öğlen yemeği yedikten sonra yine birlikte Kaymakam Selim Çomaklı’yı Kaymakamlık toplantı salonunda ziyaret ettiler. Ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek Kaymakam Çomaklı tüm engelli bireylerin bu ve anlamlı günlerini teker teker kutladı.

Trabzon’un Maçka ilçesinin sevilen Kaymakamı Sayın Selim ÇOMAKLI Kaymakamlık toplantı salonunda etkinlik dönüşü Engelli aileleri kabul ederek özel günlerini tebrik ederek istekleri olup olmadığını sordu. Engelli çocuk babası Gazeteci Yılmaz Kaya engelli aileler adına söz alarak en büyük arzusunun bu güne kadar “3 Aralık dünya engelliler günü” adı altından kutlanan etkinliklerin bundan böyle inşaallah “3 aralık dünya özel birey farkındalık günü” adı altında kullanılması yönünde istekte bulunarak bu özel günde emeği geçen herkese engelli aileleri adına teşekkür etti. Allah razı olsun dedi. Kaymakam Çomaklı ise ise inşaallah diye cevap vererek şöyle konuştu:

Engelliler Günü münasebetiyle gerçekleştirilen Gönüller Engel Tanımaz isimli program Milli Eğitim Müdürümle beraber düzenledik. Burada katılımcılara seslenen ÇOMAKLI , “2002 öncesini hatırladığımızda engellerini aşmak isteyen bireylerimiz vardı. Sokağa çıkmak istiyorlardı ama hep geri planda tutuluyorlardı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşlarının getirdiği yasal düzenlemeler ile bu günlere gelmemize sağladı. Biz sizi çok seviyoruz. Sizinle beraber olmakla iftihar ediyoruz. sosyal devlet olmanın her kesime eşit hizmet vermekle mümkün olduğunu kaydeteden Kaymakam ÇOMAKLI, “Sosyal devlet olmanın nen önemli göstergelerinden birisi toplumun her kesimine eşit şekilde muamele edip eşit şekilde hizmet götürmektir. Ülkemizde yapılan düzenlemelerle eve hapsolmuş, odaya hapsolmuş, yataklara mahkûm olmuş, bir umut bekleyen engellilerimiz için çok güzel hizmetler yapıldı.

Özellikle evde bakım, rehabilitasyon merkezi ve özel eğitim kurumu alanında yapılan çalışmalar bu alanda binlerce yavrumuzun gözlerinin ışıldamasına sebep oldu” diyerek Programda emeği geçen herkese teşekkür etti.” Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan’da toplantıya katılanlar arasında idi. Akabinde kaymakamlık toplantı salonunun önünde çekilen hatıra fotoğrafıyla bu özel etkinlik sona ermiş oldu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA