Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru kılavuzu yayınlandı mı? « 61Medya | Trabzon Haberleri, Trabzon'dan Haberler

20 Mart 2023 - 18:02

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru kılavuzu yayınlandı mı?

Son Güncelleme :

16 Kasım 2022 - 21:53

0 Görüntüleme

Atama bekleyen sağlık çalışanları Sağlık Bakanlığı personel alımına ilişkin yaşanan son dakika gelişmelerini yakından takip ediyor. Sağlık Bakanlığı personel alımında başvuru kılavuzu için gözler Sağlık Bakanlığı ve ÖSYM’den gelecek açıklamalara çevrildi. Peki Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru kılavuzu ne zaman yayınlanacak, kadro branş dağılımı belli oldu mu? İşte merak edilen soruların yanıtı…

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK? ŞARTLARI NELERDİR?

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı başvuru tarihleri, şartları, kadro ve branş dağılımı henüz belli olmadı. Detaylar Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanacak başvuru kılavuzunda yer alacak. Başvuru kılavuzu yayınladığında haberimiz üzerinden öğrenebilirsiniz.

BAKAN KOCA AÇIKLADI: 31 BİN 317 SAĞLIK PERSONELİ ATAMASI İÇİN KILAVUZ YAYINLANACAK

31 bin 317 personel ataması için kılavuzun yayınlanacağını da sözlerine ekleyen Bakan Koca; “Biliyorsunuz, 85 bin açıktan atama yapacağımızı ilan etmiştik. İlk etabı olarak 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM’ye gönderiyoruz.

11 bin 317 sürekli işçi alımı için de İŞKUR’a listelerimizi gönderiyoruz. Toplamda ilk etapta 42 bin 500 kişi alacağız. Mülakat yapmaksızın doğrudan atama yapacağız. Hemen ardından ikinci etap ilanına çıkılacak. Ayrıca kurum içi ve açıktan 4 bin 924 sözleşmeli atama çalışmalarımız sürüyor. En geç Ocak ayında ilana çıkacağız” ifadelerini kullandı.

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI KADRO – BRANŞ DAĞILIMI BELLİ OLDU MU?

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı kadro ve branş dağılımı hakkında henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Daha önce Resmi Gazete’de yayımlanan 27 bin personel alımı Cumhurbaşkanlığı kararı ise şu şekildeydi;

Eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında, sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla 2022 yılının sonuna kadar uygulanmak üzere istihdam edilecek sözleşmeli sağlık personeli sayısı 27 bin olarak tespit edildi. Karara göre; 2022 yıl sonuna kadar 19 bin 694 uzman doktor, 7 bin 114 doktor, 147 ebe, 38 sağlık memuru, 3 hemşire, 1 diyetisyen, 1 diş doktoru, 1 psikolog ve 1 sağlık teknikeri sözleşmeli olarak istihdam edilecek.